Co je Buffy?
Epizody
Postavy/Herci
Galerie
Clanky
Diskuzni forum
Chat
Guestbook
Linky


   Snad v každé době se lidé rádi báli neznámých a nevysvětlitelných věcí. V pravěku to byl kupříkladu blesk, ovšem jak vývoj a znalosti postupovali vpřed, začalo si lidstvo vlastní předměty děsu vymýšlet. V 19. století byla stvořena postava Frankensteina, následně vznikl i Dracula. Tyto dva romány lze právem pokládat za mezník moderního horroru a tak se několikrát staly předmětem zájmu filmařů. Na počátku 90. let 20. století však horor jako žánr upadal. Několikrát se po Elm Street prohnal Freddie Kruger, ale to bylo asi vše. Proto vznikl nápad stvořit ženského bojovníka s upíry, jakousi obdobu profesora van Helsinga z Draculy. První realizace se odehrála v roce 1992, kdy byl natočen film s názvem Buffy - The  Vampire Slayer. Nápad tvůrců byl originální nejen v základní myšlence, ale i v pojetí. Byla zde vytvořena jakási směs horroru a komedie. Do hlavních rolí byli vybráni Kristy Swanson jako přemožitelka upírů a Donald Sutherland, který ji v roli pozorovatele Merricka uvedl "do úřadu". Tento film sice kritiky zrovna nenadchl, ale u diváků měl dobrý ohlas. Proto se společnost Warner Bros rozhodla natočit seriál, jehož první díl byl uveden 10. března 1997. Do hlavní role byla obsazena Sarah Michelle Gellar. Tento seriál získal po svém uvedení obrovskou popularitu ve všech zemích. Od počátku 6. série se od WB přesunul k UPN.

   A o čem že to vůbec celé je?. Buffy Summersová je 16 letá dívka, která chce žít normální život. Je pro ni ale nepříjemným faktem, že není prostě jen teenager, ale je také vyvolená. Vyvolená pro boj s upíry, který jako jediná na světě může vyhrát. Poté, co zapálila školu v LA, přestěhovala se s matkou do Sunnydale, kteréžto místo je známé také jako Brána pekla, což někdy způsobuje až nepříjemně vysokou koncentraci potíží. Má zde nové přátele, Alexe a Willow, stejně tak jako nového pozorovatele, knihovníka Gilese.
 
 
Naše ikona:

Buffy CZ


Spřízněné stránky:
 
Xena Fan CZ www.pevnost.cz Bunda Stránky - průvodce seriálem Ženatý se závazky Pruvodce serialem Dawsonuv svet My Dawsons Creek Page Friens Again Xena - Vojtovy stranky Ally McBeal Simpsonovi.Comics.Cz La Femme Nikita Sex And The City SeXena


Webhosting:

Domeny a WebHosting jiz od 100,-Kc
 
pages created 2001 by Molir (molir@yahoo.com) & Zbyrat (zbyrat@volny.cz)