Co je Buffy?
Epizody
Postavy/Herci
Galerie
Clanky
Diskuzni forum
Chat
Guestbook
Linky
<< seznam epizod ]

Epizody série  třetí

316 - Doppelgängland
(Dvojnice)

Stručně:
   Anya požádá Willow, aby jí pomohla s kouzlem, kterým se snaží získat zpět svůj přívěsek (centrum její síly), o který přišla v epizodě The Wish. Kouzlo se však nepovede a ke všemu přenese do "reálného" světa upírskou dvojnici Willow z téže epizody. Ta se snaží ovládnout Sunnydale, trošku polaškuje se skutečnou Willow, ale nakonec je zajištěna a odtransportována do své reality přesně do chvíle, kdy je napíchnuta na kus dřeva a rozpadne se na prach.
 
Podrobněji:
   Epizoda volně navazuje na The Wish a Consequences.

Demon"Už o to nežádej", tak začíná tento díl. Anya (démon, co plnila přání ženám, které měly nevěrné muže a vůbec) se baví s pěkným démonem (růžky na hlavě, vousy apod). Prosí jej, aby jí byla navrácena její moc.
"Po tisíc let jsem využívala sílu přání, přinášela jsem denně zkázu nevěrným mužům," prosí Anya. "Vyvolávala jsem chaos a ničení pro potěšení nižších bytostí, byla jsem obávaná a uctívaná v celém světě smrtelníků a teď jsem uvízla na Sunnydaylské střední... smrtelník... dítě...propadám z matiky." I přes tuto krásnou prosbu to démona s růžky nezajímá ("Prožiješ svůj život a zemřeš."). Anya stále prosí, aby složili předivo času atd., ale démon je neoblomný. Anya se však nevzdává ("Víte jak nudní jsou dvanácťáci?" - pozn. nejedná se o věk, ale o třídu - 12.třída). Prohlásí něco v tom smyslu, že si najde někoho jiného a mizí (normálně, po svých).

Willow kouzli s tuzkouPohled na Willow - na hlavu. Willow leží na trávníku a upřeně na něco kouká. Hle, tužka a rotuje kolem osy (provádí rotační pohyb kolem osy, která je kolmá k ose, která prochází tužkou ve směru její délky, a k Willow a rotuje kolem svého středu). Willow zkouší své kouzlo. Má to co dočinění s emocemi. Mezitím Buffy provádí shyby a stěžuje si, že "cvokař rád strážcuje" což je - volně přeloženo - "Wesley se dává do práce". Wesley má testy na všechno (soustředění, postřeh, asociační logika), takže Buffy trochu trénuje. Přitom ještě stačí pochválit Willow její rotující tužku. Willow sice nabízí Buffy, aby se "sjeli" slazeným kafem, ale Buffy odmítá. Vychází najevo, že Buffy chce být lepší než Faith - ve všem.
"Soutěživost je přirozená a prospěšná a psychotesty určitě zvládneš podstatně líp, jenom nezaškrtávej možnost 'občas někoho zabiju'" prohlašuje Willow, které se mezitím naprosto odvrátí od tužky (ta samozřejmě dále rotuje). Následuje krátká filozofická debata typu, že se to mohlo stát i Buffy (viz Bad Girls, kde Faith omylem zabije pomocníka starosty), ovšem Willow prohlásí, že na to Buffy prostě nemá.
"Omlouvám se," prohlásí Buffy, "nerada se o tom bavíš."
"To je v pořádku," odpoví Willow.
"Ne, vážně, měli bychom..."
"Nevadí mi to vážně."
"Eeee Willow," řekne Buffy a podívá se významně směrem, kde stále rotuje tužka. I Willow se tam mrkne.
"Ano?"
Tužka se rozrotuje do velmi vysokých obrátek a nakonec provede perfektní výpad do stromu, vedle nějž Buffy s Willow sedí. Velmi efektní - nevím, jestli ji ještě někdo z toho stromu vytáhne.
"Ovládání emocí?" optá se Buffy.
"Pracuji na tom," odpoví Willow.

Willow sedí ještě s jedním klukem (typický hezký mladý kluk) v Snyderově kanceláři. "Pokud jde o mě," prohlásí Snyder, "myslím, že tohle je požehnaný svazek." Dále prohlásí něco v tom smyslu, že Willow je naprostá špička v učení (i přes "nevhodnou společnost"). Persy Whest (nevím, jestli jsem to dobře přepsal, případně se omlouvám) je zase špička v basketbalu. Willow se tváří nechápavě a dá to i najevo, neboť nechápe, co myslí Snyder tím svazkem. Nakonec jí Snyder vysvětlí, že chce, aby doučovala Percyho z dějepisu, neboť jinak propadne a škola tím pádem přijde o skvělého hráče. Nic ho totiž nedokáže motivovat, je líny apod. Willow sice mírně protestuje, že má již dost "mimoškolních" aktivit, ale Snyder ji přesvědčí ("Musíš začít splácet dluh společnosti").

Willow se s o tom baví s Buffy, když jdou do knihovny. Buffy to zakončí slovy: "Potřeboval by nakopat". To sice Willow odmítne, neboť nechce potíže, jen jí vadí, jak každého šikanuje, neboť si myslí, že čas studentů patří jen jemu. Nato se z kanceláře vynoří Giles a přikáže Willow, aby se pokusila dostat do souborů starosty. Willow řekne jen "Dobře" a už pádí k Gilesovi počítači. Nato přiběhne Faith s mírně udýchaným Wesleym, který má více než dost ("Chci defibrilátor, abych se srovnal"). Faith si neodpustí několik poznámek o nudnosti tohoto hodnocení, ale Giles ji trochu zarazí. Buffy odchází s Wesleyem na "procházku". Mezitím se Faith zeptá Willow, jenž pilně ťuká do klávesnice, co to dělá. Ta, nic netušíce, že mluví se spojencem starosty, prohlásí, že se snaží dostat ke starostovým souborům, ovšem nejde jí to (ochrana, ale tu zdolá).

Starosta a Faith"To je zajímavé", prohlásí starosta, a přitom ukazuje Faith její nový byt. Ta je sice překvapená, ale bere to. "Přemožitelka nebude přece bydlet v zablešeném motelu," prohlásí starosta. Faith mu poděkuje a starosta jí řekne, že "teď zabijeme tvoji kamarádku". Ovšem nechce to po ní, napadení upírem bude prý méně podezřelé.

Willow se potkává s Ozem ve škole a dozvídá se, že někde hráli. Je trochu zklamaná, šla by se podívat, kdyby to věděla, jenže Oz jí odvětí, že by přece nešla do školy.
"To jsem tak nudná?" optá se ho Willow. Oz se ji sice snaží rozveselit, ale Willow je přece jenom trochu sešlá. Nakonec Willow dohání Percyho (ano, toho flákače na doučování), a snaží se s ním smluvit schůzku (kvůli doučování). Ovšem Percy ji velmi radikálně uzemní slovy: "Co to kecáš?"
"Doučuji tě a práce z dějepisu..."
"Snyder říkal, že to uděláš ty."
"To nikdy neřekl."
"Bylas u toho"
Atd., Willow se ho sice snaží přesvědčit, ale je to marné. Percy jí poradí, aby to napsala za něj, dala tam jeho jméno, ale aby tam byly nějaké chyby. Pokud Willow vypadala předtím ztrápeně, tak teď to je ztrápeně na druhou. Asi je i naštvaná. Rozhoduje se, že si sní svačinu (oběd) banán teď - dopoledne. Jak radikální. Připojí se k ní Alex s Buffy, přičemž Alex po ní chce nějakou kazetu (jistěže ji má). Buffy pronese něco v tom smyslu, že je spolehlivá, na což Willow reaguje velmi negativně ("Spolehlivá, to je vážně sexy přezdívka"). Buffy s Alexem pochopitelně nechápou, proč je Willow tak naštvaná (mimochodem - Buffy má velmi zajímavé sluneční brýle). Nastává čas omluv, že to tak Buffy namyslela, Alex se to snaží vyžehlit (špatně), Willow nechce být pořád spolehlivá. Prohlásí: "Možná nejsem taková rohožka, děvče pro všechno. Možná změním image. Budu chodit třeba za školu. A sním si ten banán, k čertu s přestávkou." (velmi procítěně zejména o tom banánu). Buffy se ji snaží zastavit a omluvit se, ale Willow ji odřekne se slovy, že se chce urazit. A když půjde s ní, tak se nebude moci urazit.

Na schodech ve škole zastavuje Anya (exdémonka, nyní propadá z matematiky) Willow s tím, že potřebuje pomoci s jedním kouzlem. Potřebuje někoho na časový ohyb. Willow sice nejdříve nechce, ale když jí Anya řekne, že je to nebezpečné, tak Willow souhlasí (jak jinak).

Na bílém talíři je nakreslen náhrdelník a začíná kouzlo. Naše dvě čarodějky odříkávají text ( Stáhnout audio - 119 kB). Poté Anya začíná sypat jakýsi modrý prášek na talíř a Willow vidí zajímavé věci (právě z dílu The Wish, kde město ovládají upíři, Willow a Alex jsou upíři). Během vidění Willow vidíme upírku Willow (dále jen upírka Willow nebo upírka) jak mizí, když se ji Oz snaží nabodnout na dřevo. Willow (ne upírka) se začne cukat a kouzlo nefunguje tak jak má. Anya je z toho patřičně naštvaná ("Není tu" - náhrdelník) a Willow pochopí, že si zahrává trochu více, než je radno. Proto se trochu pohádají. Anya jí řekne, že je srab, Willow zase, aby se mrkla pod matraci, jestli tam není náhrdelník atd. No, prostě ženské. "Tyhle slepičí pařátky jsou moje," prohlásí nakonec Willow.

Neco neni v poradku Upírka Willow je v té místnosti, kde byla v díle The Wish zabita a je trochu rozpačitá. "Tohle je divný," prohlásí upírka.

Upírka se prochází městem, dívá se všude kolem, má na sobě černý, více méně odvážný, kožený přiléhavý oděv. Vchází do Bronzu, kde hraje jakási kapela (hezky, Oz to není). Prochází se kolem a kolem a divně se dívá. Nakonec potká Percyho (srazí se), který se domnívá, že je to Willow.
"Ahoj Rosenbergová, jdeš snad na maškarní? Máš být doma a psát mi referát. Když propadnu, budu mít velký problém. Než odmaturujeme, patříš mně," prohlásí sebejistě Percy.
Upírka se na něj podívá velmi zajímavým pohledem (ignoruji tě, si nula, nemáš na mě, na co si to hraješ chlapče apod.) a prohlásí: "Nudím se." Jemně strčí do Percyho, který přeletí kulečník na délku a skončí na zemi. Upírka naprosto znuděným krokem přijde k němu, jemně jej chytne za krk a vytáhne na nohy (přičemž mu div nevymáčkne ohryzek z krku).Nudim se
"Dnešní noc je tak hrozná," prohlašuje, "zlepšíš mi náladu?"
Percy se jí sice snaží dát pravý hák (bez úspěchu) a tak jej zachrání až Alex, který jej od Willow odtrhne se slovy: "Drž se od ní dál." Percy zdrhá po všech čtyřech.
Upírka je upřímně překvapená, že Alex žije a obejme jej. Alex ji odstrčí se tím, že se nechce vrátit ke starým zlozvykům. Načež upírka opět prohlásí: "Ty žiješ!" (vysvětlení - v jejím světě byl Alex upír = mrtvý, tady není mrtvý = není upír). Připojí se k nim Buffy s tím, že má Willow hezkou extrémní image. Upírka se na ní podívá svým pohledem 'lezeš mi na nervy' a prohlásí: "Nemám tě ráda". Buffy se jí sice začne omlouvat, ale upírka prohlásí: "Teď jdu pryč." A odchází. Buffy se ji snaží zastavit, ale upírka se otočí se svým řádným upířím pohledem (tj. zuby apod.) se slovy: "Dej mi pokoj." Alex i Buffy jsou řádně zděšeni.

Upírka kráčí osamělou temnou uličkou, když ji zastaví dva upíři ("Willow Rosenbergová?"). Sice na ní zaútočí, ale po čase jim dojde, že upírka není Willow. Když je upírka mírně proklepe, začne jednoho vyslýchat:
"Teď jsem rozmrzelá," prohlásí.
"Došlo tu k omylu," říká upír, jemuž upírka mírně láme ruku a prsty. "Byli jsme vysláni za člověkem."
"Vážně? Pro koho děláte?"
"Nic ti neřeknu."
Upírka se jen usměje a křup, malíček je zlomený (zkusili jste někdy vzít malíček do ruky a ohnout jej směrem od dlaně?). Upír zařve.
"Pro koho děláte?"
"Pro Willkinse, starostu."
Upírka čapne prsteníček a křup, stejně jako malíček.
"Pro koho děláte?"
"Pro vás." ( Stáhnout audio - 379 kB) Nakonec řekne upírovi, aby sehnal pár svých kamarádů, že půjdou do Bronzu. "Na světě již není legrace," prohlásí.

Mezitím Buffy, Alex a Giles sedí na schodech v knihovně, patřičně zděšeni. Buffy nic necítí (ruce, nohy, nic). Giles prohlásí, že byla nejlepší z nich. Začíná obviňování, kdo za to může. Buffy si nakonec myslí, že to je její vina, neboť jí řekla, že je spolehlivá, a tak šla Willow ven a byla napadena atd. Do tohoto smutečního kroužku přichází Willow (skutečná), která se ptá co se děje. Když vidí jejich tváře, tak chce hned vědět, kdo to umřel. Alex se snaží odehnat Willow křížem, který evidentně nefunguje. Buffy zjišťuje, že Willow žije, a má takovou radost, že ji objímá. Přidává se k ní i Alex, takže Willow má problém se vzduchem. Nakonec ji objeme i Giles, ale hned si vzpomene na svou anglickou výchovu a vzpamatuje se. Willow se zeptá, zda nebrali nějaké drogy, ale když jí Alex řekne, že ji viděli v Bronzu, jako upírku, nemá z toho vůbec žádnou radost. Giles to okomentuje slovy: "Děje se něco velmi podivného."

Zpátky do Bronzu. Exdémonka Anya si sedá k pultu. "To byl den," prohlásí sklesle. "Dej mi pivo," řekne barmanovi. Barman, opřený o pult se na ní zadívá a optá se: "Kolik je ti?" Anya se na něj podívá s výrazem typu 'co je to za idiota'. "Tak kolik," dožaduje se barman.
Anye trochu dojde trpělivost. "Jedenáct set dvacet, a dej mi to zapráskaný pivo," zakřičí na něj. Nemusím zdůrazňovat, že s barmanem to ani nehne.
"Kolik ti je?" optá se zase.
Anya viditelně rezignuje se slovy: "Dej mi Colu." ( Stáhnout audio - 139 kB)
O kus dál rozkládá Oz se svoji skupinou své nádobíčko (reproduktory). Vysvětluje svém kolegovi, že nepotřebují bedňáky (neví někdo co to je?), že umí stejně pár akordů. Připojí se k nim Angel, který hledá Buffy. Během jejich rozhovoru vrazí do Bronzu parta upírů, kterou následuje upírka. Nemusím podotýkat, že jsou lidé tak trochu zděšení, a Oz s Angelem jsou ještě více, když uvidí upírku Willow, která má očividně radost. Angel utíká střešním oknem za Buffy.Cistota - pul zdravi Mezitím upírka přichází k dívce jménem Cindy a bere ji za ruku. Odvádí ji do středu Bronzu, kde řekne: "Pokud budete všichni hodní, udělám z vás mladé a silné. Pokud ne...," upírka se promění z hezké tvářičky na hroznou tvářičku a Cindy vysaje, "...dotazy, komentáře?" optá se po svém obřadu. Oz se ji sice snaží zavolat, ale má to marné. V tom se do děje zapojuje Anya. Říká upírce, že si lidé myslí, že je skutečná Willow. Ovšem ona (upírka) není z této reality. Podle upírky je tohle hloupý svět.
Upirka "V mém světě chodí lidé v řetězech a my na nich jezdíme do práce," povídá trochu ironicky upírka.
"A ty se tam chceš vrátit?" optá se ji Anya.
"Jo," potvrzuje upírka.
"Já taky."

U Gilese v knihovně se Willow vzpamatovává, že někde lítá její dvojník jako upírka. Do toho vrazí do knihovny Angel. Zastaví se vedle Willow, kterou očividně nevidí (znáte to, koukáte na toho člověka a nevidíte jej, tak Angel ji má po pravé ruce, takže ji tuplem nemůže vidět).
"Buffy ... já," povídá trochu schváceně, "něco se stalo. Willow je mrtvá."
Na tuto krásnou větu reaguje Buffy s Alexem pouze kývnutím hlavy. Načež se Willow vynoří z menšího stínu, Angel ji zaregistruje a řekne: "Ahoj Willow." Pak se zarazí (už mu asi došlo, že něco není v pořádku): "Tak moment..."
"Cítíme s tebou," povzbudí ho Alex.
Angel se z toho rychle vzpamatuje, a řekne jim, že se upírka vrátila do Bronzu udělat si mejdan. Buffy s ostatníma vytáhne do boje, pouze Willow nechají na místě ("Jděte, já vás dohoním"). Když se Willow vrátí do knihovny, překvapí ji upírka.
Co od sebe chces? Upírka kriticky hledí na Willow, která je více méně překvapená. "Co od sebe chceš?" zeptá se Willow upírky. Jak můžete vidět, stále to Willow myslí. Upírka jí povídá, že je to ona, kdo ji sem přivedla, takže by ji mohla přivést domů. Jenže se jí začíná líbit představit jich dvou jako tým (přitom začíná Willow olizovat krk). Willow se to nelíbí, hlavně nechce být zlá. Upírka ji začíná děsit. Willow se snaží zdrhnout, ale skončí to tak, že přeletí (ne svou vinou) pult v knihovně a skončí na zemi, kde je čirou náhodou uspávací nabitá puška. Neváhá, zamíří a pif - trefí upírku přímo do hrudě (odhadl bych to i na srdce). Upírka to celé okomentuje jedním slovem: "Děvko."

Upírku zavřou do klece (tam, kde skladují knihy). Willow se nelíbí, jak je ona (upírka) zlá, kýčovitá, a jak se domnívá, asi i teplá. Buffy se ji sice snaží utěšovat, že povaha upíra nemá nic společného s povahou toho, kým byl předtím, což jí Angel nepříliš přesvědčivě potvrdí. Protože nikoho jiného nenapadne nic lepšího, než vtrhnout do Bronzu, a bum prásk - pozabíjet upíry (ovšem, kdo z koho), dostane Buffy 'blbej nápad'.
Oblečou Willow jako upírku. Willow na první pohled upíří kostým nesedí a vůbec, na první pohled je jasný, že Willow není upírka. Giles říká Willow, aby šla dovnitř a dostala situaci pod kontrolu (snadno se to říká, že). Nejlepší by bylo, kdyby poslala pár upírů ven. V případě problémů má začít křičet.
Willow trochu bojácně vchází do Bronzu. Ihned referuje o tom, jak našla svou dvojnici (sama sebe), a jak sebe hezky vysála tak, jak to "my upíři děláme". Prvního upíra posílá ven se slovy: "Něco jsem tam venku zaslechla, jdi se tam podívat."
Ten asi nebude na kladne strane. Anya je naštvaná, že Willow zabila sama sebe, neboť ona je mohla dostat zpátky domů. Willow jí trochu vyhrožuje, co se to opovažuje, neboť by ji mohla klidně dát vyvést dozadu a brutálně zabít. Mezitím 'nenápadně' zamává na Oze. Willow se snaží získat čas, tak povídá a povídá. Během povídání pošle dalšího upíra ven: "Už je dlouho pryč, jdi se podívat, co s ním je."
Jeden velký upír začíná mít žízeň. "No, šéfová, když už je to vyřízeno, mohli bysme zabíjet."

Mezitím se v kleci v knihovně probudí upírka v šatech, které měla Willow. Ne, že by se jí to zrovna líbilo. A zrovna v tu samou chvíli (náhodička?) vchází do knihovny Cordelie, která hledá Gilese a Wesleyho (náhodou se zastavila).
"Hej ty," zavolá na ní od klece Willow. Cordelie je sice překvapené, ale spíše uražená, že se jí říká 'hej ty'. První co ji napadne je, že se Willow zamkla do klece, což jí upírka samozřejmě potvrdí. Upírka chce pustit, v čemž jí Cordelie vyhoví a začne hledat klíče (úspěšně). Upírka začne tlachat něco o tom, že ráda knížky a že je nesmělá.
"Jasně, nesmělá způsobem, který všichni kluci žerou," prohlásí Cordelie. Už už odemyká dveře, když v tom dostane prima nápad.
"Moment," prohlásí, "nikdy jsme neměli příležitost, abychom si promluvili. Jako žena se ženou"
"Pusť mě, mám hlad," odpoví jí na to upírka.
Cordelie se začíná pouštět do rozhovoru o etické stránce přebírání kluků (pro neznalé - Willow a Alex měli poměr - nic hrozného, ale Willow to s Ozem vydrželo a Cordelie skončila s probodnutou plící v nemocnici a opustila Alexe). Upírka není nijak nadšená.

Zpátky do Bronzu, kde se upíři chystají vysát půlku obecenstva a Willow se je snaží zarazit. Willow začne o tom, že se jí už nechce zabíjet. "Bylo by to jako střílet ryby v kádi - to je zábava?" Willow se snaží dále ukecávat, ale Anya prokoukne, že Willow není upírka, ale že to je Willow.

Muze byt vubec neco horsiho, nez poslouchat Cordelii?A zase v knihovně. Upírka naprosto znuděně poslouchá Cordelii, která jí vypráví o svém vztahu s Alexem. Po čase se zarazí, neboť se na ní upírka velmi upřeně dívá.
"Co, mám něco na krku?" zeptá se.
"Zatím ne," odpoví jí znuděná upírka.
Následuje omluva, že jí už nikdy nepřebere chlapce. Cordelie sice začne, že na to ani nemá, ale nenechá ji tam zavřenou, protože je velká humanistka, a odemkne dveře. Upírka vyleze ven, udělá proměnu z hezké na hroznou a prohlásí: "Dobře, najíme se."

Cordelie zdrhá a ječí. Sice se snaží zapůsobit na city upírky ("Klidně si Alexe nech"), ale má to marné. Křik Cordelie vyleká klidně kráčejícího Wesleyho tak, že málem dostane infarkt. Ovšem, je to muž činu, takže vytahuje kříž a jde po křiku. Upírka mezitím zažene Cordelii na záchod, když v tom se tam přižene Wesley s velmi pěkným křížem a slovy: "Odstup nestvůro, opusť toto místo."
"Mně se nechce," odpoví mu znuděně upírka.
Wesley neváhá a vytahuje lahvičku se svěcenou vodou. Upírka rezignuje: "No tak jo,"Co muze byt horsi, nez unudeny upir. a pomalým krokem odchází. Cordelie, která byla za Wesleyem, mu mírně poklepe na rameno tak, že s toho Wesley dostane druhý infarkt. Začíná ho objímat (ne líbat) se slovy: "zachránil jste mi život." Sice se Wesley trochu diví, že to byla Willow, ale Cordelie ho jednoznačně umlčí slovy: "Co děláte dnes večer?"

Pojďme zpátky do Bronzu. Willow má problémy, neboť upíři už tuší, že není upírka. Anya už nechce zpátky svoji moc, chce jen, aby ji upír sežral. Willow se sice snaží, ale co naplat, už ji prokoukli. Proto přichází k plánu B. "Zvládnul by snad člověk tohle?" optá se a zaječí - no, vcelku hezky. Nikdo tomu nevěnuje moc velkou pozornost, ale poté, co dovnitř vtrhne Buffy s Angelem (vzadu je zase Giles s Alexem), začínají mít upíři problémy. Nebudu zbytečně popisovat boj, prostě bum sem, bum tam, upír v prach, Buffy bojuje hezky nenuceně (jako vždy), Angel dělá vrr a vrr a Giles s Alexem se tak nějak potácí. Ostatní osazenstvo Bronzu samozřejmě zdrhá. Anya je trochu nesvá a když se potká s Willow, tak proti všemu očekávání dostává pěkný pravý hák od Willow, kterou pak začne strašně bolet ruka. Chce pak někam s Ozem zmizet, ovšem v tom jim zabrání upírka, která se mezitím dostala až do Bronzu. Willow ochutná vlastní medicínu (tj. dostane pěstí) a upírka ji začne škrtit.Uz jste zkouseli skrtit sam (sama) sebe? Buffy zaznamená, že se něco děje s Willow a tak jí běží na pomoc (cestou tu a tam někoho sejme). Už už chce upírku probodnou, ale Willow zakřičí: "Buffy, ne!", takže ji neprobodne. Pouze ji odstrčí od Willow, aby ji upírka přestala škrtit. Rvačka skončila. "S vámi není legrace," prohlásí upírka.

A jsme zase tam, kde to začalo, tj. v nějakém skladišti, kde byla v té jiné realitě upíří továrna. Upírka a Willow mají zase svoje oblečení. Jednoduše plánují, že upírku pustí zpátky do své reality.
"Pošleme ji zpátky do světa, kde má nějakou naději," řekne Willow, "tak by to mělo být."
Willow jde k upírce a praví: "Zlom vaz... snaž se nezabíjet lidi." A obejme ji. Sice ji upírka nezakousne, ale začne ji osahávat - to se samozřejmě Willow nelíbí. Dokončují kruh na kouzlo a začínají s kouzlem.

Smula Upírka se octne s mírným úsměvem zpátky ve své realitě. V tom se k ní přichomýtne Oz a přibodne ji na kus dřeva a prásk, upírka není.

Willow s Buffy jsou ve školním parku. "Jdem večer někam?" optá se Buffy.
"Raději bych kupodivu zůstala večer doma," odpoví jí Willow, "a dělala úkoly a zemřela jako stará panna."
"Ctností se můžeš předávkovat."
"Díky té své věrné dvojnici, jsem najednou pochopila, kudy vede každá stezka zla. Podělala všechno, na co sáhla. Taková nikdy nechci být."
Do toho se k nim přidá Percy.
"Ahoj," řekne.
"No, ahoj," začne se mu omlouvat Willow, "hele, zatím jsem neměla..."
"Dobře," přeruší ji Percy, "takže referát o tom Rooseveltovi jsem rozvrhnul. Prezidenti Rooseveltové byli dva. Nevěděl jsem, kterého mám dělat. Takže jsem udělal oba." Willow s Buffy jsou celkem překvapené.
"Vím, že to není moc dlouhé," pokračuje Percy, "ale šlo by to nastavit. A tady je bibliografie (=soupis vydaných prací dle autora), když tak to přepíšu. Jenom mi řekni, co je špatně, a jdu na to." Při odchodu dá ještě Willow jablko a mizí v parku.
"Šla bys večer ven?" optá se Buffy Willow po chvíli ticha.
"Třeba v devět?" zeptá se Willow. ( Stáhnout audio - 539 kB)
sepsal gorisd

 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.59
Doposud známkovalo 489 lidí.
Žebříček epizod

Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář (hlášky vítány :-)) ):
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny.
 
<< seznam epizod ]
 
 
Naše ikona:

Buffy CZ


Spřízněné stránky:
 
Xena Fan CZ www.pevnost.cz Bunda Stránky - průvodce seriálem Ženatý se závazky Pruvodce serialem Dawsonuv svet My Dawsons Creek Page Friens Again Xena - Vojtovy stranky Ally McBeal Simpsonovi.Comics.Cz La Femme Nikita Sex And The City SeXena


Webhosting:

Domeny a WebHosting jiz od 100,-Kc
 
pages created 2001 by Molir (molir@yahoo.com) & Zbyrat (zbyrat@volny.cz)