Co je Buffy?
Epizody
Postavy/Herci
Galerie
Clanky
Diskuzni forum
Chat
Guestbook
Linky
<< seznam epizod ]

Epizody série  čtvrté

402 - Living Conditions
(Životní podmínky)

   Buffy se večer chystá jít na hlídku a řekne Kathy, která si žehlí jeansy, že jde na kafe. Kathy není zrovna po chuti, že Buffy odchází a přichází v kteroukoliv hodinu. A také zavedla systém na zaznamenávání telefonních hovorů. Buffy proto radši s úsměvem na tváři mizí pryč.
   Buffy se o své problémy s Kathy podělí s Willow. Ta odejde za Ozem. Buffy má pocit, že ji někdo sleduje, a ona je to Kathy - že prý taky dostala chuť na kafe. Přepadne je démon se svítícíma očima, Buffy stihne včas Kathy uklidit do křoví a démona zažene. Kathy, která si stěžuje, že má zničený svetr, řekne, že jí jen někdo chtěl ukrást kabelku. Jdou zpět na pokoj, aby vyčistily svetr. K démonovi, který je přepadl, se přidá druhý a diskutují o tom, jestli "je to ona". Rozhodnou se "ji" dále sledovat, aby získali jistotu.
   Příští ráno je Buffy u Gilese, aby se vyhnula Kathy. Popíše mu démona ze včerejšího večera, aby o něm mohl něco zjistit. Giles se snaží Buffy povzbudit, aby se naučila tolerovat Kathyiny zvláštnosti (včetně přeměřování tužek, aby byly všechny stejně dlouhé). Buffy souhlasí a slibuje, že bude excelentní spolubydlící.
   Kathy se snaží vyčisit svůj svetr, ale nejde jí to, a tak vleze do Buffyiných věcí a vezme si její.
   Ve frontě na jídlo si Buffy všimne Kathy a tak se předběhne, aby se jí vyhnula. Narazí na rozkošného studenta a zakecají se. Představí se (jmenuje se Parker Abrams) a jejich cesty se opět rozdělí. Buffy si jde sednout ke stolu, u kterého už jsou Willow, Oz a Xander. Ti se jí samozřejmě vyptávají na fešáka ve frontě. Tuto diskuzi přeruší Kathy, která se pozve k jejich stolu. Buffy zjistí, že Kathy má na sobě její svetr, ale snaží se být milá - ovšem jen do chvíle, než jí ho Kathy pokape kečupem, za což si od Buffy vyslouží opravdu zlý pohled.
   Večer Buffy telefonuje s Willow a stěžuje si na Kathy. Hovor končí, když se Kathy vrátí z koupelny. Buffy si otevře ledničku a zjistí, že všechny věci v ní mají na sobě nápis "Kathy" - i vajíčka natvrdo. Kathy mezitím zavře okno. Buffy ho znovu otevře. Kathy si vezme ze stolku knížku a zjistí, že na ni někdo nalepil žvýkačku, ale Buffy tvrdí, že je nevinná. Buffy jde spát a má sen, ve kterém se objevuje démon se svítícíma očima, škorpión lezoucí jí po břiše, je pomazávána krví a je z ní vysávána duše. Vzbudí se a zjistí, že na ni hledí Kathy, která se ptá, jestli při spaní vždycky vydává takové divné zvuky.
   Příští den se Buffy podělí o svůj sen s ostatními, včetně Gilese. Přijde Kathy a slyší Gilese rozebírajícího tento sen a říká, že se jí zdálo to samé. Napětí mezi Buffy a Kathy je už zcela zjevné, je to ten druh nenávisti maskovaný jako extra přátelskost. Giles se jde snažit zjistit, proč měly obě ten samý sen. Buffy jde do hodiny a zbytek bandy probírá její vztah s Kathy.
   Démoni u ohně se shodují, že "je to ona", a rozhodnou se přivolat Velkého jménem Tapparich.
   Buffy v pokoji najde Parkera kecajícího s Kathy. Ten přinesl Buffy sáčky, pomocí kterých v jídelně získává víc jídla, než skutečně zaplatí. Když odejde, pustí se Kathy a Buffy do sebe. Buffy chce Kathy pořádně naštvat, a tak patřičně dramaticky vypije její mlíko, až se jím celá pocáká.
   Willow říká Ozovi, že nemůže hlídat Buffy, protože ještě musí udělat úkol do hodiny angličtiny. Oz se nabídne, že na Buffy dohlédne za ni. Willow mu řekne, že Buffy asi už venku hlídkuje.
   Po cestě za Buffy se Oz mine s dívkou, se kterou si vymění velice zajímavý pohled. V křoví se mihnou tři maskovaní jedinci. O něco později si Buffy stěžuje Ozovi na Kathy a ve vzteku rozmlátí nevinnou lavičku.
   Večer je nálada v pokoji hustá tak, že by se dala krájet, a Buffy proto radši zaleze spát. Má opět onu noční můru a probudí se - Kathy se probudí hned po ní a vypadá to, že se jí zdálo totéž.
   Příští den si Kathy na chodbě povídá s Wilow o Buffy. Ta je však zpozoruje a tak Kathy radši zmizí. Buffy říká Willow, že už našla řešení - Kathy představuje zlo, Buffy se zlem bojuje, a tak musí Kathy zabít. Buffy ukáže Willow pytlík s nehty, které si Kathy večer ostříhala, a tvrdí, že přes noc povyrostly, což je rozhodně démonická věc. Willow přesvědčí Buffy, aby s tím šla napřed za Gilesem. Willow volá Gilesovi, že se Buffy zbláznila.
   U Gilese je Buffy odchycena do sítě a spoutána, aby neprovedla nějakou hloupost. Giles se domnívá, že Buffy je posedlá démonem, který ji přepadl, a jde sehnat věci, které potřebuje k jejímu vyléčení. Zanechává ji pod dohledem Xandera a Oze.
   Willow se snaží přemluvit Kathy, aby se od Buffy odstěhovala. Ta však nechce. Zazvoní telefon a Oz informuje Willow o novém vývoji. Willow nechá přemlouvání a říká Kathy, aby tedy klidně zůstala.
   Oz se Xanderem si nejsou jisti, jestli dost utáhli provazy a chtějí je zkontrolovat - a ukáže se, že měli pravdu, pročež končí na zemi v bezvědomí, zatímco Buffy utíká pryč.
   Buffy a Kathy stojí v pokoji proti sobě. Buffy zaprovokuje a Kathy jí dá pěkně přes hubu. Pustí se do sebe a Buffy se podaří servat Kathy kus obličeje a odhalit tak její skutečnou podobu se svítícíma očima.
   Démoni přivolají svého Velkého, který hned chce vědět "kde je".
   Během boje požaduje Kathy, aby ji Buffy nechala dokončit rituál.
   Giles objevuje popis rituálu, který je stejný jako Buffyina noční můra, a uvědomuje si, že šlo o skutečnost, ne o sen.
   Kathy říká Buffy, že její sen byl skutečností. Je totiž démon, který opustil svou dimenzi, aby se mohl stát studentem na vysoké. Ovšem "oni" za ní někoho poslali.
   Giles zjišťuje, že tito démoni se mohou maskovat jako lidé, a že jiní démoni je poznají podle toho, že jim chybí duše.
   Kathy vysvětlí Buffy, že si "půjčí" její duši, takže až si pro ni démoni přijdou, budou považovat za "jednoho z nich" Buffy a vezmou ji proto zpět s sebou do své dimenze místo Kathy. Noční můra, kterou Buffy měla, byla Kathy snažící se získat její duši. Ale Buffy se vždycky probudila dřive, než se Kathy podařilo získat ji celou.
   Willow doráží k Gilesovi a Xander s Ozem přicházejí k sobě. Willow se snaží zavolat Kathy, aby zmizela dřív, než Buffy dorazí, ale telefon nikdo nebere.
   Kathy mlátí Buffy telefonem.
   Giles přichází k sobě domů a říká všem přítomným, že Buffy měla ohledně Kathy pravdu. A že její divné chování je zapříčiněno tím, že jí chybí část duše. Giles našel kouzlo, které to napraví, a začne ho s pomocí Willow provádět. Xander a Oz běží pomoct Buffy.
   Gilesovo kouzlo začne působit přesně ve chvíli, kdy se Kathy snaží vysát z Buffy zbytek duše. Celá duše se vrací zpět do Buffy a akorát přichází Velký, který Kathy seřve. Ta si stěžuje, že i když je jí už 3000 let, tak se k ní pořád chová, jako by jí bylo 900. Xander a Oz už akorát vidí, jak démon otevírá v podlaze portál, kterým on i Kathy mizí pryč.
   Willow se stěhuje k Buffy a místo Celine Dion věší na zeď plakát Ozovy skupiny Dingos Ate My Baby.

 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.92
Doposud známkovalo 77 lidí.
Žebříček epizod

Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář (hlášky vítány :-)) ):
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny.
 
<< seznam epizod ]
 
 
Naše ikona:

Buffy CZ


Spřízněné stránky:
 
Xena Fan CZ www.pevnost.cz Bunda Stránky - průvodce seriálem Ženatý se závazky Pruvodce serialem Dawsonuv svet My Dawsons Creek Page Friens Again Xena - Vojtovy stranky Ally McBeal Simpsonovi.Comics.Cz La Femme Nikita Sex And The City SeXena


Webhosting:

Domeny a WebHosting jiz od 100,-Kc
 
pages created 2001 by Molir (molir@yahoo.com) & Zbyrat (zbyrat@volny.cz)