Co je Buffy?
Epizody
Postavy/Herci
Galerie
Clanky
Diskuzni forum
Chat
Guestbook
Linky
<< seznam epizod ]

Epizody série  čtvrté

403 - The Harsh Light Of Day
(Drsné denní světlo)

   Dingoes Ate My Baby hrají v Bronzu, Buffy a Willow se dívají. Je tam i Parker a Buffy sleduje jeho odraz v zrcadle (takže není upír). Willow je ráda, že si Buffy někoho našla a že spolu chodí, a Buffy přizná, že k Parkerovi pociťuje "chtivý pocit". Parker nabídne Buffy doprovod na koleje, a tak jdou. Willow, Oz a Devon (jeden z Dingoes) nakládají hudební nástoroje a další věci do Ozovy dodávky. Willow zůstane u ní sama a zničeho nic se objeví Harmony, která je zjevně šťastná, že vidí starou známou. Trošku si popovídají o tom, jak se vůbec nezměnily od posledního setkání, ovšem ukáže se, že to zase tak není pravda  — z Harmony se totiž stal upír. Zakousne se Willow do krku, ovšem Oz se včas vrátí a Willow zachrání. Harmony uraženě prohlásí, že její přítel bude naštvaný, až se dozví, že k ní Willow chovala neslušně.
   Buffy a Parker se po cestě baví a Parker se zeptá Buffy na jizvu na jejím krku. Buffy mu řekne, že ji má od zlobivého štěňátka, a zeptá se ho, jestli jí taky ukáže nějaké jizvy. Parker jí odvětí, že jeho jizvy jsou pouze psychického rázu, obzvláště po smrti otce před rokem, a že prožité trauma ho naučilo žít pro dnešek. Buffy souhlasí s tím, že její smrt utopením jí dala to samé. Buffy souhlasí, že zítra půjde s Parkerem na večírek.
   Xander u Gilese rovná knihy do poliček. Dovnitř vtrhne Anya a prohlásí, že by si Giles měl zamykat dveře. Anya si vytáhne Xandera ven a ptá se ho, kam vlastně směřuje jejich vztah. Xander je překvapený, nějak si nebyl vědom, že by mezi nimi byl nějaký vztah. Snaží se Anye vysvětlit, že tyhle věci se tak nějak musí vyvynout samy (i když si není zrovna jistý, nemá v tomto ohledu o moc více zkušeností než Anya).
   Willow s Ozem dorazí na koleje jen chvíli poté, co Buffy s Parkerem stanou před dveřmi pokoje. Naznačují Buffy, že Harmony se vrátila a je trošku jiná. Buffy pochopí a pošle Parkera pryč. Jdou dovnitř, Oz ošetřuje Willow zranění a ta Buffy říká, co Harmony říkala o svém příteli — i když, jak připomene, Harmony o svých přítelích většinou lhala.
   Harmony zamíří do podzení za svým přítelem — za Spikem. On a jeho banda se snaží prokopat cestu do nějaké podzemní krypty. Harmony se ho snaží přimět, aby zabil Willow, ale on jí odvětí, že zabití přemožitelčiny nejlepší kamarádky by prozradilo jeho přítomnost ve městě. Harmony začne kňourat, že chce jít na večírek. Spike to po chvíli vzdá a slíbí, že ji později vezme ven.
   Další večer jde Buffy s Parkerem na večírek a skoro hned narazí na Spika a Harmony. Ti začnou utíkat, Buffy přikáže Parkerovi, aby zůstal, a běží za nimi. Zpoza keře se vynoří Spike a praští Buffy. Harmony jí řekne, že Dru opustila Spika kvůli plesnivému démonovi; a že Buffy bude litovat, až budou mít Drahokam Amary. Spike je zjevně naštvaný, že Harmony není schopna držet hubu, a odvleče ji pryč.
   Anya navštíví Xandera v jeho sklepním bytě. Když se Xander otočí do ledničky, aby si vzal něco na pití, shodí Anya šaty ze sebe na podlahu.
   Buffy zavolá z budky Gilesovi a informuje ho o situaci. Giles slíbí, že zkusí něco najít, i když si vždy myslel, že Drahokam je mýtus. Buffy řekne, že jde spát, a zamíří zpět na večírek.
   Harmony je v posteli a objevuje další novinky čerstvě nabitého upírství. Spike tím není zrovna nadšený, ale Harmony se povede nalákat ho do postele.
   Nahá Anya vysvětluje Xanderovi, že s ním chce mít pohlavní styk a tak ho dostat ven ze své hlavy. Xander jí připomene, že se sotva znají, ale Anya má víc argumentů. Políbí ho, on políbí jí... akorát ve chvíli, kdy cinkne pračka na znamení, že je třeba přidat aviváž.
   Na večírku Buffy řekne Parkerovi, že ten Angličan byl starý přítel, který by rozhodně neměl pít. Parker se zeptá, jestli spolu někdy měli rande, a Buffy se nahlas rozesměje. Potom spolu tančí a ještě si povídají o historii, kterou Parker studuje, a podobně. Jdou do Parkerova pokoje a skočí rovnou na věc. Mezitím se Giles snaží volat Buffy do jejího pokoje, ale odpovídá mu jen záznamník...
   Ráno se Buffy probudí v Parkerově pokoji a hledá své oblečení. Objeví se Parker s kávou a řekne Buffy, že ho dnes má přijet navštívit matka, a slíbí, že Buffy zavolá později.
   Xander a Anya se oblékají po společně strávené noci...
   Harmony píše fixem Spikovi na záda "Spike miluje Harmony". Spike si ale hrát nechce, musít zpět do práce.
   Buffy se vrátí do svého pokoje a kromě Willow tamnajde i Gilese. Snaží se mu namluvit, že celou noc studovala v knihovně, ale pak si to rozmyslí a prohlásí, že je už dospělá a nikomu není nic do toho, kde byla. Gilesovi je to celkem jedno, protože zjistil, že Drahokam, který přece jen nakonec může existovat, je v uzavřené podzemní kryptě. Buffy rozhodne, že Giles a Willow by měli zkusit najít kryptu, zatímco ona zkusí najít Spika ještě předtím, než se do krypty dostane. Giles odejde a Willow začne na Buffy vyzvídat, jaké to bylo...
   V podzemí Spike a jeho poskoci najdou kryptu. Spike nařídí Harmony, aby nechodila ven, dokud nebude mít Drahokam, protože někdo by mohl po jejích stopách přijít. Harmony se urazí a diví se, proč Spika nechává, aby se k ní choval takhle hrubě.
   Buffy hledá stopy Spika a Harmony a přitom často kontroluje telefonní záznamník, ale Parker stále nevolá.
   V kryptě se Harmony začne ověšovat šperky a Spike si vezme náhrdelník, o kterém si myslí, že je v něm Drahokam. Necítí však žádný rozdíl, a tak se na zkoušku dotne kříže a spálí se. Harmony začne kvokat o Francii, naštvaný Spike vezme kolík a vrazí jí ho do srdce — a Harmony se nic nestane. Nasraná Harmony po Spikovi vyjede a on si všimne prstenu na jejím prstu. Dojde mu, že to je Drahokam, a snaží se Harmony sundat prsten. Ta si ho sundá sama a naštaně ho po něm mrskne. Spike si ho nasadí a vyrazí ven.
   U Gilese si Oz prohlíží Gilesovu sbírku hudebních nahrávek a chce si je všechny půjčit. Xander objeví, že Giles má dokonce televizi — pohřbenou za hromadou knih. Zapne ji a ze zpráv se dozví, že poblíž UC Sunnydale se propadla silnice. Všem dojde, že to musí být ona krypta a vyrazí tam. Xander má sehnat Buffy.
   Buffy se prochází po campusu a uvidí Parkera, který svým "žij pro dnešek" ukecává nějakou dívku. Buffy chce vědět, proč nezavolal, ale on netuší, proč by to mělo být nějak důležité. Zeptá se ho, jestli by někam večer nešel, ale Parker se vymlouvá. Buffy se ho zeptá, jestli něco pokazila, a Parker odpoví že ne, že to bylo zábavné. Buffy se ujišťuje, jestli to je všechno, a Parker nechápe, co víc by to mělo být. Prý si myslel, že Buffy ví, že jde jen o tohle. Když Parker odejde, objeví se Spike a praští nepřipravenou Buffy. Libuje si, jak je pěkné být venku na denním světle, a začnou se s Buffy mlátit. Buffy Spika zakolíkuje, ale tomu to nevadí.
   Willow, Oz a Giles dorazí do krypty a nadjou tam Harmony, která si stěžuje, že být upírem je otrava — pak nasadí upíří vizáž a zaútočí.
   Xander jde pro Buffy do jejího pokoje, ale nikdo na jeho klepání neodpovídá.
   Giles drží kolíkem Harmony v odstupu, a ta připustí, že Spike má Drahokam. Je naštvaná, protože se jí ho Spike pokoušel servat z prstu, ovšem kdyby pěkně poprosil, tak by mu ho dala. Dala by mu všechno, protože ho miluje. Po tomto přiznání Harmony uteče.
   Buffy a Spike se pořád mlátí. Najde je Xander, chce se zapojit, a tak ho Spike pošle proletět se. Spike se snaží vyvést Buffy z míry narážkami na její sexuální život. Tím ji ovšem jem nažhaví. Buffy se povede sevřít Spikovu ruku a stáhnout mu z ní prsten. Spike se začně připalovat, ale stihne včas skočit do kanálu.
   U Gilese říká Buffy ostatním, že by chtěla, aby prsten dostal Angel. Oz říká, že mají v LA vystoupení a může ho tam zavést. Všichni tiše souhlasí.
   Později si Willow a Buffy povídají o Parkerovi. Willow o něm prohlásí, že je poophead [?]. Buffy souhlasí, ale diví se, proč ji nechce. Myslí si, že by to snad mezi nimi ještě mohlo fungovat, ale Willow si myslí, že Buffy prostě nechápe poophead [?] princip.

 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.37
Doposud známkovalo 401 lidí.
Žebříček epizod

Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář (hlášky vítány :-)) ):
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny.
 
<< seznam epizod ]
 
 
Naše ikona:

Buffy CZ


Spřízněné stránky:
 
Xena Fan CZ www.pevnost.cz Bunda Stránky - průvodce seriálem Ženatý se závazky Pruvodce serialem Dawsonuv svet My Dawsons Creek Page Friens Again Xena - Vojtovy stranky Ally McBeal Simpsonovi.Comics.Cz La Femme Nikita Sex And The City SeXena


Webhosting:

Domeny a WebHosting jiz od 100,-Kc
 
pages created 2001 by Molir (molir@yahoo.com) & Zbyrat (zbyrat@volny.cz)