Co je Buffy?
Epizody
Postavy/Herci
Galerie
Clanky
Diskuzni forum
Chat
Guestbook
Linky
<< seznam epizod ]

Epizody série  čtvrté

404 - Fear, Itself

   Tato epizoda je halloweenovský speciál, podobně jako epizoda Halloween ze druhé série.

   Scoobies si vyřezávají dýně na Halloween. Jedině Buffy se neúčastní, protože s dýněmi soucítí. Zmiňují se o tom, že na Halloween půjdou na večírek do strašidelného domu na campusu UC. Buffy řekne, že je ospalá, a jde domů. Ostatní se baví o její depresevní náladě a shodnou se, že by Parkerovi nejraději namlátili. Po cestě domů Buffy vrazí jednu "démonovi" v kostýmu.
   Příští den se ve frontě v bufetu ve škole Willow svěřuje Buffy se svou obavou z postupu na další úroveň v čarodějnictví. Přijde Oz a doufá, že Buffy Willow moc nepodporovala. Má o Willow strach, protože sám ví, co je to mít moc, kterou nejde kontrolovat. Buffy spatří Parkera, který baví v kruhu přátel, a najednou se uvědomí, že "zapomněla mít hlad". Jde pryč, Willow ji následuje a říká jí, aby se nedala Parkerem ovládat. Buffy se zrovna nechce nic řešit, a nechce ani jít na večírek.
   Buffy jde za Gilesem a najde ho v sombréru a ponchu. Je zmatená, protože si myslela, že Giles Halloween nesnáší. Ale to není pravda, jen neměl prostě čas se do toho dostat. Řekne Buffy, že není třeba hlídkovat, protože tvorové noci jsou o Halloweenu plaší.
   Ve strašidelném domě se vše chystá na večírek. Uvědomí si, že musí zavolat Ozovi, protože zvuková aparatura není zrovna nejlepší. Jeden z přítomných rozvíjí teorii, že Halloween je jen o tom s někým se vyspat. Jiný ukazuje v nějaké knize obrazec, který chce namalovat na podlahu v podkroví, aby to bylo supr.
   Xandera doma překvapí Anya (i když tentokrát zůstane oblečená). Je naštvaná, že jí Xander nezavolal. Po menší debatě se dohodnou, že Anya taky přijde do strašidelného domu, a proto si jde sehnat strašidelný kostým.
   Buffy si jde pro zadání úkolu za profesorkou Walshovou, protože zameškala ze "závažných" důvodů hodinu. Profesorka je samozřejmě příkrá a řekne Buffy, že pokud zamešká ještě jednu hodinu, tak má padáka. Riley doporučí Buffy, aby pracovala tvrději, ale nicméně ji podpoří v tom, aby šla na večírek.
   Oz doveze svou aparaturu do strašidelného domu zrovna ve chvíli, kdy je na podlaze dokončován obrazec z knihy. Na Xandera, který přijel s Ozem, udělají přichystané věci dojem. Při úpravě drátu u jedné reprobedny se Oz trošku řízne. Na obrazec na zemi dopadne kapka krve a ten se zaktivuje, ovšem nikdo si toho nevšimne. Na obrazci ležící plastový pavouk se promění na tarantuli.
   Joyce spravuje kostým červené karkulky, který Buffy měla na sobě, když jí bylo dvanáct. Při té příležitosti si popovídají o mužích a svých zkušenostech s nimi.
   Na kolejích se Willow obléká do kostýmu Johanky z Arku a posléze zamíří na místo srazu s ostatními.
   Buffy se potká se Xanderem, který pro případ, že by se znovu proměnili podle svých kostýmů, jde za Jamese Bonda. Objeví se Willow s Ozem, Willow jako Johanka, Oz jako Bůh (má normální oblečení a jmenovku "Mé jméno je Bůh"). Xander se zmíní, že dorazí i Anya, a Buffy se cítí jako pátá kolo u vozu. Po cestě do strašidelného domu se potkají se skupinkou maskovaných ozbrojených jedinců a uvažují, co mohou být zač (Oz navrhuje NATO).
   Ve strašidelném domě se dějí skutečně strašidelné věci, všude krev a podobně.

   No a tady pro dnešek skončíme, protože pro další vývoj událostí v seriálu je zbytek epizody nepodstatný a nechce se mi vyzrazovat co vše se ve strašidelném domě stane, protože to se u horrorů prostě nedělá ;-) Kromě toho vyzrazení IMO geniální pointy by pak při (případném) sledování na TV obrazovce celou epizodu hodně poškodilo. Snad jen tolik, že všichni důležití přežijí a s pomocí Gilese, kterého dotáhne Anya (ta si jako stašidelný kostým sežene králíčka, prostě z nich má strach, viz. i Once More With Feeling), vše vyřeší.

 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.53
Doposud známkovalo 47 lidí.
Žebříček epizod

Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář (hlášky vítány :-)) ):
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny.
 
<< seznam epizod ]
 
 
Naše ikona:

Buffy CZ


Spřízněné stránky:
 
Xena Fan CZ www.pevnost.cz Bunda Stránky - průvodce seriálem Ženatý se závazky Pruvodce serialem Dawsonuv svet My Dawsons Creek Page Friens Again Xena - Vojtovy stranky Ally McBeal Simpsonovi.Comics.Cz La Femme Nikita Sex And The City SeXena


Webhosting:

Domeny a WebHosting jiz od 100,-Kc
 
pages created 2001 by Molir (molir@yahoo.com) & Zbyrat (zbyrat@volny.cz)