Co je Buffy?
Epizody
Postavy/Herci
Galerie
Clanky
Diskuzni forum
Chat
Guestbook
Linky
<< seznam epizod ]

Epizody série  čtvrté

407 - The Initiative
(Iniciativa)

   Riley sedí v bufetu a opravuje práce studentů. Jeho přítel Forrest komentuje přítomné dívčiny. Všimne si Buffy, která na něj udělá dojem. Přidá se k nim třetí, Graham. Riley prohlásí, že Buffy je na jeho vkus moc divná.
   Spike se probere z bezvědomí v jedné z řady bílých cel uzavřených průhlednými dveřmi. Dotkne se jich a dostane elektrický šok.
   Giles se doma snaží nakreslit maskovaného maníka, na které už Buffy několikrát narazila. Xander navrhne, že by mohli vyvolat nějaké zlo, aby měli čemu nakopat prdel. Přijde Buffy a oznámí jim, že dnes večer je hlídkování na nich. Ona totiž bere Willow na večírek, aby ji trošku rozveselila.
   Spikovi je do cely hozen balíček krve. Chce ho načnout, ale jeho soused ho varuje, že krev je nadrogovaná. Pokud ji nějaký upír vypije, upadne do bezvědomí, odtáhnou ho pryč a dělají na něm experimenty. Spike dojde k závěru, že je za tím Buffy a dost nahlas jí začne nadávat.
   Po hodině jde Willow za Rileym a říká mu, že Oz se školou nekončí, že se vrátí. Do věci se vloží Walshová s tím, že pokud se Oz nemůže držet jejího rozvrhu, tak se nemá vracet. Willow odejde se slzami na krajíčku. Buffy řekne Walshové, že když už vyučuje o lidském chování, tak by mohla nějaké i předvést, a odejde za Willow. Walshová řekne Rileymu, že se jí Buffy líbí. Ten se jí zeptá, jestli se nemyslí, že Buffy je trošku divná.
   U Xandera ve sklepě se Xander a Giles vyzbrojují na hlídku výbavou, kterou má Xander ještě od doby, kdy byl proměněn na vojáka. Říká, že sice jeho vojenské schopnosti postupně mizí, ale že ještě pořád je expertem na boj beze zbraní.
   Ve škole Riley s přáteli odchytí Parkera a zeptají se ho, co si myslí o Buffy. Parker pomocí vtipu přirovná Buffy k zachodovému prkýnku a Riley mu jednu vrazí.
   Spike leží v bezvědomí na podlaze cely. Přijdou dva maníci, otevřou dveře a naloží ho na vozík. Spike se náhle probere, zmlátí je a po chvíli pobíhání se mu podaří zdrhnout.
   Willow sedí v pokoji a poslouchá depresivní hudbu. Vejde Riley a chce po ní radu, jak na Buffy. Willow mu poradí, že Buffy má ráda sýr a že má plyšové prasátko jménem pan Gordo. A že dnes večer jdou na večírek do Lowell House. Jaká náhoda, přesně tam totiž bydlí Riley.
   Harmony si v doupěti věší na zeď plakát s jednorožcem. Vejde Spike a Harmony je šťastná i naštvaná. Spike jí slíbí, že tentokrát už zůstane a bude se jí věnovat - hned poté, co zabije Buffy.
   Giles a Xander hlídkují. Xander má dramatický proslov, ale Giles ho rychle umlčí.
   Willow a Buffy dorazí na večírek. Willow najde Rileyho a informuje ho o tom, jaké má Buffy na večer záměry, a varuje ho, že pokud jí ublíží, tak ho osobně utluče lopatou. Riley vyrazí za Buffy a začne mluvit o psychologii. Pak jí nabídne sýr.
   Xander a Giles se při hlídkování rozdělí. Xander narazí na Harmony, která polívá benzínem hromadu oblečení a dalších věcí. Začnou se prát a po chvíli se ocitnou v patové situaci. Na tři se tedy od sebe oddělí. Xander řekne Harmony, že ji radši nechá samotnou s jejím ohýnkem. Harmony odsekne, že to není její ohýnek, protože pálí Spikovy věci (copak ona by mohla poslouchat Sex Pistols?). Stěžuje si, že ji Spike znovu opustil a že má hlavu plnou zabití Přemožitelky. Xander během jejího proslovu zmizí, a tak Harmony už jen odhodí zápalku na připravenou hromádku.
   Na večírku říká Riley Willow, že u Buffy naprosto pohořel. Willow se ho snaží utěšit a řeknu mu, aby vzkázal Buffy, že jde domů. Když se Riley s Buffy trošku zapovídá, přiběhne Xander a odvede Buffy pryč. Rileyho přátelé si z Rileyho trošku utahují a řeknou mu, že je ho potřeba dole. Jdou dozadu do domu k zrcadlu, které se po provední scanu očního pozadí odsune a odhalí výtah. Nastoupí dovnitř, Riley promluví do mikrofonu a je identifikován jako speciální agent Finn Riley. Z výtahu vystoupí ve velké laboratoři, kde se prováději pokusy na démonech. Rileyho zajímá, jaká dívka by chtěla chodit s klukem, který je přes den normální a po nocích loví démony. Jdou rovnou k profesorce Walshové, která jim řekne, že mají červený poplach - chovanec 17 (alias Spike) utekl. Stručně je seznámí se situací a pověří Rileyho vedením. Ten udělí povely a vezme si Forresta a Grahama s sebou.
   U Gilese je Buffy naštvaná z toho, že Spike se zase objevil v Sunnydale - a to ještě v noc, kdy ona má volno. Je rozhodnuta ho jít už jednou provždy konečně zabít. Xander jí vnutí svou pistoli na světlice, jen pro případ potřeby.
   Spike se vloupal do kanceláře a v počítači si najde číslo pokoje, kde bydlí Buffy.
   V campusu univerzity sedí Buffy na lavičce a čeká na Spika. Z křoví ji pozoruje Riley a jeho společníci. Protože ji potřebují dostat pryč, sundá ze sebe Riley výstroj a jde ji zkusit přesvědčit, že venku je v noci nebezpečno a že ji odvede domů. Buffy samozřejmě nechce. Chvíli se hádají a jsou přerušeni výkřikem ze tmy. Poté se rychle rozejdou, každý jiným směrem.
   Riley jde za svými společníky, kteří pomocí svého technického vybavení lokalizují něco, co považují za Spika.
   Willow leží na posteli. Na dveře někdo zaklepe a ona ho pozve dál. Je to ovšem chyba, protože za dveřmi je Spike. Dává Willow na výběr, jestli ji má nechat mrtvou nebo z ní má udělat upíra. Willow začne křičet a Spike zesílí hlasitost kazeťáku naplno. Pak skočí na Willow a zakousává se jí do krku...
   Spike a Willow sedí na posteli. Spike nemůže Willow kousnout, protože když to zkusí, tak ho v hlavě strašně rozbolí. Willow si myslí, že to bude tím, že pro něj není dost atraktivní, ale Spike ji ujistí, že o jejím zakousnutí uvažoval už dříve.
   Riley a jeho hoši pomocí infra senzorů najdou Spika a vydají se do koleje.
   Willow vezme Spika po hlavě lampou a utíká ke dveřím, přesně ve chvíli, kdy je vyrazí ze druhé strany Rileyho komando. Začne zmatečná bitka, ve které nikdo neví, s kým bojuje, a do které se zapojí i Buffy, která přiběhne na místo. Chvíli se mlátí s Rileym, aniž jeden o druhém ví. Výsledkem je to, že Spike uteče, komado se stáhne a Buffy s Willow mají rozbité dveře od pokoje.
   V laboratoři prdá Walshová hošany za to, že nechytli Spika. Ti pokládají Buffy za společníka Spika - za velkého silného chlapa. Riley potvrdí, že implantát, umístěny do Spikovy hlavy funguje a on teď nemůže nikomu ublížit. A také slíbí, že ho odchytí.
   Příští den se Riley potká s Buffy a omlouvá se jí za včerejší večer, a ona se omlouvá jemu. Řekne jí, že si už nepamatuje, co jí chtěl včera na večírku říct, a pak se zeptá, jestli jí Willow řekla, že má rád sýr. Buffy se na něj podívá a řekne mu, že je trochu divný. Riley odvětí, že s tím může žít, a společně odcházejí.

 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.68
Doposud známkovalo 50 lidí.
Žebříček epizod

Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář (hlášky vítány :-)) ):
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny.
 
<< seznam epizod ]
 
 
Naše ikona:

Buffy CZ


Spřízněné stránky:
 
Xena Fan CZ www.pevnost.cz Bunda Stránky - průvodce seriálem Ženatý se závazky Pruvodce serialem Dawsonuv svet My Dawsons Creek Page Friens Again Xena - Vojtovy stranky Ally McBeal Simpsonovi.Comics.Cz La Femme Nikita Sex And The City SeXena


Webhosting:

Domeny a WebHosting jiz od 100,-Kc
 
pages created 2001 by Molir (molir@yahoo.com) & Zbyrat (zbyrat@volny.cz)