Co je Buffy?
Epizody
Postavy/Herci
Galerie
Clanky
Diskuzni forum
Chat
Guestbook
Linky
<< seznam epizod ]

Epizody série  čtvrté

409 - Something Blue
(Něco smutného)

   Buffy a Riley si spolu povídají. Na závěr pozve Riley Buffy na piknik.
   Buffy večer na hlídce říká Willow, jaké má pocity ohledně Rileyho. Je příjemný, líbí se jí, táhne je to k sobě... ale netuší, jestli vztah bez bolesti a boje může být taky vášnivý a intenzivní.
   Další den u Gilese se Buffy snaží získat informace o maskovaných manících ze Spika, který leží svázaný ve vaně. Ten však moc povídat nechce, protože má strach, že bude zabit hned potom, co z něj potřebné informace dostanou. Willow navrhne, že by mohli zkusit kouzlo pravdy, a že ráno přinese potřebné ingredience.
   Willow jde do Ozova pokoje a najde ho vyklizený. Večer mezi pláčem sdělí Buffy, že Devon jí řekl, že Oz si nechal poslat pro své věci. Vědomí toho, že se Oz nevrátí, Willow ničí, a Buffy se ji snaží utěšit.
   Giles telefonuje Willow, která nepřišla, aby mu pomohla s kouzlem pravdy, ale odpovídá mu jen záznamník. Spike ve vaně chrastí řetězy a dožaduje se zapnutí televize.
   Buffy a Riley piknikují, nazávazně se baví. Přijde Willow, která tvrdí, že je v pořádku, a sedne si k nim. A zavládne ticho.
   Večer v Bronzu je rozebírána situace Willow, zatímco ona vesele tančí. Potom se přidá k ostatním a vyjde najevo, že je tak veselá díky konzumaci nápoje na bázi ethanolu, kterým se snaží zahnat svůj žal.
   V noci v koupelně Willow provede kouzlo, které má zajistit, aby se její vůle naplnila. Ráno se snaží Willow pomocí tohoto kouzla a své vůle uzdravit své srdce, přimět knihu promluvit svá slova. Ale zdá se, že kouzlo nefunguje. Přijde Giles a trošku ji sprdne za to, že nepřišla kvůli kouzlu pravdy. Řekne mu, že si to rozmyslela, a zmíní se o tom, že její kouzlo na splnění její vůle nefungovalo. A postěžuje si, že Giles ani ostatní nejsou spokojení s jejími pokusy překonat svou bolest. Giles jí řekne, že je mu jasné, jak se cítí, ale Willow mu opáčí, že nic nevidí, a zableskne si jí v očích. Giles si začne protírat oči, jako by ho bolely.
   Později Giles provádí na Spikovi kouzlo pravdy, a má při čtení z knihy problémy. Vytáhne kapesník, aby si očistil už tak čisté brýle, a na zem mu vypadne klíček od Spikových pout. Spike se k němu dostane, osvobodí se a uteče do noci.
   Při čištění klece Amy si Willow stěžuje Buffy, že není dobrá čarodějka. A že Amy, která pobíhá za nimi po posteli, je mnohem lepší. Nejdřív že je naprosto normální holka — Amy se na posteli promění do lidské podoby — a pak puf a je z ní krysa — a Amy se na posteli promění zase na krysu. Willow říká, že ona sama by něco takového nikdy nedokázala. Ozve se telefon a Giles chce po Buffy, aby šla najít Spika. Willow je zklamaná, protože si myslela, že si s Buffy udělají holčičí noc. Ale Buffy trvá na tom, že povinnost volá. Willow to komentuje tím, že Spike beztak stojí venku a že ho Buffy najde za dvě sekundy. A v očích se jí znovu zableskne.
   Najednou se Buffy objeví venku, kde stojí Spike. Ten si myslí, že našel místo, kde vylezl na útěku z laboratoře, ale je tam jen tráva a hlína. Buffy to nebaví, Spike ji chce praštit, ale jen dostane ránu od chipu, a Buffy mu k tomu přidá jednu do nosu. Vezme Spika a dotáhne ho zpátky k Gilesovi.
   Willow jde za Xanderem, ale ten jí místo útěchy řekne, že Buffy Spika prostě potřebuje, aby jí mohl říct co ví o maskovaných vojácích. Willow odsekne, že když je Spike pro Buffy tak důležitý, tak proč si ho rovnou nevezme. A znovu záblesk v očích.
   Giles nevěřícně zírá, jak Spike na kolenou prosí Buffy o ruku a ta souhlasí.
   Willow si dál stěžuje a připomene Xanderovi, že on je magnet na démony. A opět záblesk.
   Giles volá Willow, ale odpoví mu jen záznamník. Myslí si totiž, že se jedná o kouzlo, protože i něco jiného než jeho zrak se vyvíjí špatně. Spike a Buffy si plánují svatbu. Spike navrhne, že by se mohlo provést protikouzlo, a Buffy odejde do magicshopu pro potřebné přísady.
   Po cestě z něj spatří Buffy ve výloze svatební šaty. Zahlédne ji Riley a přijde k ní. Buffy mu řekne, že se bude vdávat, a tak se zmatený Riley rozhodne jít po svých.
   Xander a Anya se začínají dostávat doprovozní teploty, ale dovnitř dveřmi vtrhne démon. Po chvilce mlácení Anya řekne Xanderovi, že démona lze zneškodnit jen utopením, a tak to provedou. Další démon se snaží vlézt dovnitř oknem a tak Xander s Anyou radši utečou pryč.
   Buffy řekne Gilesovi, že v magicshopu zrovna nemají ingredienci potřebnou ke kouzlu na jeho uzdravení, ale že ji budou mít zítra. Pak si hraje s figurkou svatebního páru a dohaduje se se Spikem o svatebních oznámeních. Dovnitř vrazí Xander s Anyou a diví se, že Spike není spoutaný, ale ke všemu se ještě drží s Buffy za ruce. Samozřejmě se Xander s Anyou hned dozvědí šťastnou novinu a Xanderovi sepne a uvědomí si, že Willow říkala, že je magnet na démony, a že Buffy a Spike by se měli vzít. Giles si vzpomene, že říkala, že nic nevidí. Všichni se shodnou, že Willow musela provést nějaké kouzlo, aniž by si to uvědomila. Buffy si myslí, že kouzlu unikla, protože jako Přemožitelka má proti němu přirozenou imunitu. Všichni se společně vydají za Willow. Ta v tu chvíli zrovna vchází do pokoje a je unesena démonem.
   Parta dorazí do pokoje a na zemi najdou vypálený kruh. Anya v něm pozná portál D'Hoffryna. Buffy se diví, proč by na Willow útočil, ale Anya si nemyslí, že šlo o útok, a vysvětlí, jak ji D'Hoffryn objevil — udělala ze msty několik drobných kouzel, on se objevil a nabídl jí povýšení — na démona. Buffy usoudí, že kvůli tomu vzal Willow, ale její pozornost se obrátí jiným směrem poté, co objeví vhodné místo pro svatební fotografie. Do pokoje naběhne démon, Buffy s ním bojuje, naběhnou další, a tak radši všichni utíkají pryč. Skončí v kryptě na hřbitově, kde se snaží před démony zabarikádovat. Anya se snaží kouzlem otevřít bránu do světa Arashmaha, kde D'Hoffryn sídlí, ale má problém vzpomenout si na přesná slova. Její snažení je tak jako tak ukončeno poté, co se démonům podaří vtrhnout dovnitř.
   Mezitím D'Hoffryn říká Willow, že její magie je silná a že její bolest je jako všepronikající výkřik. Willow si myslí, že chce, aby byla "potichu", ale on odvětí, že to není jeho záměr. Myslí si, že Willow v sobě skrývá ohromný potenciál, obzvláště poté, co viděl, co provedla těm, které má ráda. Willow namítne, že to nebylo úmyslné, ale to D'Hoffryna nezajímá. Ukáže Willow obraz jejich přátel bojujících v kryptě. Willow prohlásí, že nechce být démonem; chce jít pomoci svým přátelům. D'Hoffryn je zklamán, ale dá Willow talisman, pomocí kterého ho bude moci přivolat, pokud by změnila názor.
   Willow se objeví v kryptě ve chvíli, kdy Spike a Buffy přestanou bojovat a začnou se líbat. Zruší své kouzlo, démoni zmizí a Spike a Buffy jsou navzájem zhrozeni z toho, že se líbali.
   Další den peče Willow sušenky pro ostatní jako projev pokání. Spike je opět přivázaný k židli a taky se dožaduje sušenky, aby dostal ze své pusy příchuť Buffy. Buffy si vzpomene, že řekla Rileymu, že se bude vdávat, trochu z toho vyšiluje, a přemýšlí, jak mu to má vysvětlit.
   Ve škole řekne Buffy Rileymu, že se ho rozhodla potrápit, protože když ji viděl dívat se na svatební oči, zahlédla v jeho očích strach. Riley si myslí, že je šílená, ale je potěšen, že je stále svobodná. Buffy mu odvětí, že se má stále o ženách co učit. Riley k ní přistoupí, položí jí ruku na rameno, a řekne jí, že ona ho to naučí. Pak jde pryč a Buffy za ním hledí.

 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.70
Doposud známkovalo 192 lidí.
Žebříček epizod

Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář (hlášky vítány :-)) ):
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny.
 
<< seznam epizod ]
 
 
Naše ikona:

Buffy CZ


Spřízněné stránky:
 
Xena Fan CZ www.pevnost.cz Bunda Stránky - průvodce seriálem Ženatý se závazky Pruvodce serialem Dawsonuv svet My Dawsons Creek Page Friens Again Xena - Vojtovy stranky Ally McBeal Simpsonovi.Comics.Cz La Femme Nikita Sex And The City SeXena


Webhosting:

Domeny a WebHosting jiz od 100,-Kc
 
pages created 2001 by Molir (molir@yahoo.com) & Zbyrat (zbyrat@volny.cz)