Co je Buffy?
Epizody
Postavy/Herci
Galerie
Clanky
Diskuzni forum
Chat
Guestbook
Linky
Molir
7x01 Lessons

   Úvodní epizody jednotlivých sérií libovolného seriálu to nemají jednoduché. Lidé jsou nadrženi několikaměsíční pauzou a čekají pomalu zázrak, tvůrci na druhou stranu ještě nemají prakticky nic rozjetého, a tak jsou většinou tyto epizody svého druhu zklamáním (co se Buffy týče, tak IMO dostál očekávání snad jedině úvodní díl páté série Buffy vs. Dracula). A tato epizoda na tom není o moc lépe než ona většina.

   Děj spočívá v tom, že Dawn se tak nějak víc zakčňuje (dostává od Buffy lekce), nastoupí do nově postavené Sunnydale High (stará, jak známo, vzala za své na konci třetí série; BTW Brána Pekla se teď nachází nikoliv pod knihovnou, ale pod ředitelnou), v jejímž podzemí ze zabydlel Spike se svou nově nabytou duší a s novým účesem, najde si dva kamarády (kluk a holka) a s pomocí Buffy (která dostane na konci od ředitele nabídku na místo výchovného poradce) a Xandera zlikvidují podivné zombíky zničením příslušného talismanu...
Dawn: - Jak jsi věděla o tom talismanu?
Buffy: - Vždycky je v tom nějaký talisman.
   No a Willow se mezitím v Británii podrobuje pod dohledem Gilese léčebné kůře, které příčinou je závěr šesté série a její příklon na temnou stranu magie.

   Nicméně mnohem zajímavější jsou začátek a konec - na začátku, který se odehrává v Istanbulu, je nějaká dívka (podle fyzických proporcí by se dalo tipovat na třetí přemožitelku (protože Buffy už zemřela dvakrát a Faith je stále naživu)) honěna bandou individuí a posléze je odchycena. No a na konci pološílený Spike (holt duše je svině, milé děti ;-) ) má vidiny (?) postupně všech "hlavních" záporáků, morfujících jeden v druhého (Warren - Glory - Adam - starosta - Drusilla - Pán) a nakonec v Buffy, a všichni k němu vedou souvislou řeč o tom, jak uchvátí svět... a IMO nejdůležitějším momentem celého dílu, který je příslibem věcí příštích, je Buffyina (té, která se Spikeovi "zmorfuje" z Pána) závěrečná věta:
 
It's about power.
 
   Celkově bych tuto epizodu hodnotil známkou dvě mínus.


 
Váš názor:
Jméno:
   
Komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; nesmysly budou mazány.
 
 
Naše ikona:

Buffy CZ


Spřízněné stránky:
 
Xena Fan CZ www.pevnost.cz Bunda Stránky - průvodce seriálem Ženatý se závazky Pruvodce serialem Dawsonuv svet My Dawsons Creek Page Friens Again Xena - Vojtovy stranky Ally McBeal Simpsonovi.Comics.Cz La Femme Nikita Sex And The City SeXena


Webhosting:

Domeny a WebHosting jiz od 100,-Kc
 
pages created 2001 by Molir (molir@yahoo.com) & Zbyrat (zbyrat@volny.cz)