Co je Buffy?
Epizody
Postavy/Herci
Galerie
Clanky
Diskuzni forum
Chat
Guestbook
Linky
<< seznam epizod ]

Epizody série  čtvrté

408 - Pangs

   Buffy na campusu odrovná jednoho upíra. Rozhlédne se kolem, jako by měla dojem, že ji někdo pozoruje. A taky sleduje - Angel, schovaný ve křoví.
   Příští den se Buffy, Willow a Anya účastní zahájení výstavby kulturního centra v areálu univerzity. Anya je tam kvůli Xanderovi, aby viděla, jak kope a jak se u toho potí. A pořád si představuje, že s ním sexuje. Profesorka antropologie, která má projekt na starosti, má proslov o tom, jak jednotlivé kultury spolupracují na vytvoření jedné velké kultury, a jak je pěkné a symbolické zahájit stavbu zrovna před dnem díkůvzdání. Willow prohlásí, že díkůvzdání je fraška, protože poutníci ve skutečnosti Indiány zmasakrovali a ukradli jim všechnu zem. Buffy řekne, že Willow to vystihla, a že ona díkůvzdání slavit nebude, protože její matka jede pryč. Rodina Willow díkůvzdání neslaví. Xander začne k Anyinu potěšení kopat. Najednou se propadne do nějakých starých prostor.
   Večer se Buffy dívá z okna pokoje, jako by tam venku někdo byl. A je, Angel opět tajně sledující. Willow říká Buffy, že Xander spadl do staré misie, která byla považována za ztracenou. Z chodby se ozývají hlasy studentů, řádících před odjezdem domů na díkůvzdání. Buffy se rozhodne, že uspořádá své vlastní díkůvzdání. Willow moc nechce, ale Buffy ji přesvědčí. Willow navrhne, že by nemuseli pozvat Anyu, ale Buffy to odmítne s tím, že se zdá, že si jsou se Xanderem poměrně blízcí. Buffy je šťastná, že na díkůvzdání bude mít každý kam jít.
   Tedy kromě Spika, který bloudí po Sunnydale, promrzlý a hladový. Riley a jeho chlapci ho sledují. Forrest říká, že Spike není nebezpečný, protože nemůže díky čipu nikomu ublížit, ale Riley mu připomene, že Spike ví o Iniciativě a tím pádem představuje hrozbu.
   Anya přijde k Xanderovi do sklepa a chce vědět, proč nekope. Xander je nemocný a Anya se rozhodne, že se o něj postará.
   Profesorka antropologie studuje starý artefakt. Za ní se zmaterializuje velký Indián, vezme z vitríny starobylý nůž a profesorce s ním prořízne hrdlo.
   Buffy a Willow si prohlížejí místo činu a zmíní se o tom, že oběť měla uříznuté ucho. Willow má několik různých teorií, od čarodějnictví až po van Gogha. Buffy si všimne, že ve vitríně chybí nůž.
   Příští den chystá Buffy u Gilese večeři na díkůvzdání. Při té příležitosti se s ním podělí o detaily ze své navštěvy obchodu a o detaily kolem smrti profesorky. Odejde pro další věci a objeví se Angel. Giles se ho zeptá, co ví o té vraždě, a není moc štastný z toho, že se snaží Buffy pomoci, aniž by jí prozradil svou přítomnost. Angel ale trvá na tom, že je to jediný možný způsob. Řekne Gilesovi, že by si měli promluvit s otcem Gabrielem, knězem, jehož rodina žila v Sunnydale a okolí už v časech, kdy misie fungovala. Potom Angel jde sledovat Buffy.
   Spike se stále toulá venku a smutně nakukuje okénkem a sleduje, jak upíří banda večeří z nějakého nešťastníka.
   Buffy a Willow míří centrem města za nákupy. Připojí se k nim Riley a Willow si odskočí do kavárny, aby nerušila. Tam narazí na Angela. Ten jí vysvětlí, že musí Buffy hlídat, ale tak, aby o tom nevěděla. A taky se zajímá, co je to za maníka, který mluví s Buffy. Buffy pozve Rileyho na díkůvzdání, ale ten má namířeno do Iowy.
   Spike se snaží vrátit k Harmony, ale ta mu dá košem, protože je teď díky čtení patřičných knih silnou osobností.
   Buffy jde do kostela za otcem Gabrielem, a najde ho oběšeného, mrtvého. Zabil ho totiž onen Indián (jménem Hus), z kmene Chumash, a říká Buffy, že ho nemůže zastavit, protože on je pomsta, duch, seslaný jeho lidmi, aby zajistil spravedlnost. S Buffy spolu bojují a ona získá vrch. Hus však její výhodu zlikviduje tím, že ji obviní z toho, že zmasakrovala jeho lid a teď zabije i jeho ducha. Buffy ho nechá jít a on se promění v hejno ptáků a uletí.
   Příští den probírají Buffy a Giles dosavadní události. Giles řekne, že Hus zabil nevinné lidi. Dorazí Willow s hráškem a se spoustou knih o Chumashích. Ti byli mírumilovní, dokud nedorazili kolonizátoři se svými nemocemi, věšením a řezáním uší... a spoustou dalších pěkných zábav. Willow si myslí, že by se měli snažit Husovi pomoci, ale Giles ho chce prostě jen zabít, a strhne se mezi nimi hádka. Zvenku je oknem pozoruje kojot. Giles vezme Willow bokem a zjistí, že i ona viděla Angela. Ozve se klepání na dveře a za nimi stojí Anya a nemocný Xander.
   Na univerzitě vybírá Hus z muzejní expozice Chumashské artefakty.
   Xander říká, že doktor nezjistil, co s ním je, protože má spoustu symptomů, které spolu nesouvisí. Buffy upozorní, že souvisí s Indiány. Willow mu řekně, že Chumashové od kolonizátorů chytli takové nemoci, jako je malárie, neštovice a syfilis. Xander se upne na syfilis a rozvine se bouřlivá diskuse. Ozve se zaklepání, Buffy jde otevřít a za dveřmi je Spike s hadrou, kterou se stíní proti Slunci. Žádá o pomoc, ale Buffy to nezajímá. Ona ani Giles ho nehodlají pozvat dál, a Spike jim vysvěluje, že nemůže nikomu ublížit, a žádá Willow, aby to potvrdila. Také jim nabídne informace o Iniciativě.
   Hus vyvolá několik Chumashských bojovníků, aby mu pomohli s odplatou.
   Giles a Buffy se rozhodnou pustit Spika dál, ale přivážou ho k židli. Giles je přesvědčen, že Hus se zaměřuje na důležité osoby, a že tedy rektor univerzity by mohl být v nebezpečí. Buffy a Willow opět začnou probírat morální rozměr zabití Husa, a Spike to považuje za směšné - dobyvatelé přece dobývají. Willow, Anya a Xander jdou varovat rektora. Spike se dožaduje něčeho k jídlu, ale Buffy mu řekne, aby byl zticha. Do stolu se zabodne šíp. Venku zahládnou Husa. Buffy se mu snaží omluvit, ale nezabere to. Buffy se s Giles skrčí za stůl, Spika nechají stát uprostřed místnosti. Z oken začnou svištět šípy a Spike jeden chytne, těsně vedle srdce.
   Willow, Anya a Xander na cestě od rektora, kde se setkali s nepochopením, narazí na Angela. Willow mu řekne, že se domnívají, že Hus hledá vůdce. Angel jim však řekne, že pro bojovníka je vůdcem ten nejsilnější - jinak řečeno Buffy.
   Spike sedí na židli a je propíchnut několika dalšími šípy. Buffy a Giles se snaží bránit střelbou z kuší, ale nikoho netrefí. Před Gilesův byt dorazí Willow a spol. včetně Angela, několik Indiánů se dostane dovnitř a strhne se bitka. Během ní Indiáni nějak ne a ne zemřít. Buffy napadne, že by je možná šlo zabít jejich vlastními zbraněmi. Než to stihne vyzkoušet, promění se Hus v medvěda a trošku s Buffy zamete. Xander odvede jeho pozornost a Buffy se povede zapíchnout Husa nožem. Ten i ostatní bojovníci se promění v mraky zelené mlhy a zmizí. Angel oknem pohlédne na Buffy a odejde pryč.
   Všichni sedí u slavnostní večeře. Willow si libuje, že všechno bylo jako za starých časů, že všichni zase pracovali společně. Xander s ní souhlasí: "Jo, obzvláště když tu byl Angel a tak vůbec." Buffy se na něj zahledí, všichni se zahledí na Buffy. "Oops."

 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.59
Doposud známkovalo 76 lidí.
Žebříček epizod

Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář (hlášky vítány :-)) ):
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny.
 
<< seznam epizod ]
 
 
Naše ikona:

Buffy CZ


Spřízněné stránky:
 
Xena Fan CZ www.pevnost.cz Bunda Stránky - průvodce seriálem Ženatý se závazky Pruvodce serialem Dawsonuv svet My Dawsons Creek Page Friens Again Xena - Vojtovy stranky Ally McBeal Simpsonovi.Comics.Cz La Femme Nikita Sex And The City SeXena


Webhosting:

Domeny a WebHosting jiz od 100,-Kc
 
pages created 2001 by Molir (molir@yahoo.com) & Zbyrat (zbyrat@volny.cz)