Co je Buffy?
Epizody
Postavy/Herci
Galerie
Clanky
Diskuzni forum
Chat
Guestbook
Linky
Molir
7x02 Beneath You

   Epizoda začíná opět utíkáním, tentokrát v německém Frankfurtu. Opět se jedná o dívku, na konci je odchycena a zapíchnuta kudlou, ovšem poté se jí klasicky začerní oči, začne mluvit typicky "exorcistickým" hlasem, ozve se výkřik a... a Buffy se probudí z noční můry.
   Stavbou je epizoda klasická, tj. něco "lokálního" děje (právě jen pro tuto epizodu), který je doplněn děním "globálním" (dlouhodobějším).
   V rámci lokálu se jedná o příběh dívky, kterou se snaží sežrat obří červ (Duna rulez ;-) ). Za všechno může Anya, protože onen červ je bývalý přítel oné dívky, která v Anyině přítomností projevila přání, aby se mu prostě něco nehezkého stalo. No a protože Anya už má zase své démoní schopnosti zpátky (pro ty kdo to ještě neví), tak je o zábavu postaráno.
   Nicméně zajímavé (možná i mnohem zajímavější) jsou události globální. Do akce se totiž zapojuje i Spike a vychází najevo, že není jen šílený, ale pohybuje se mezi několika různými psychickými stavy, od oné šílenosti až po starého dobrého sarkastického Spika.
   Nejlepší na celé epizodě je závěr, kdy Buffy a Spike vedou za noci dialog v kostele - Spike se svěří Buffy, že má zpět duši, a zjevně z toho má větší problémy než Angel (a James Marsters to zahrál naprosto skvěle). Vše končí tím, že Spike jde ke kříži a obejme ho, nehledě na to, že se z něj začne kouřit.
   Celá epizoda je plná různých narážek a náznaků, co by se asi mohlo dít dál, prostě klasický Joss Whedon - a stejně nakonec bude všechno jinak ;-)
   Celkově bych tuto epizodu hodnotil známkou dvě, ovšem závěr je na jedničku se třemi hvězdičkami.

   A teď můj prozatimní názor na sedmou sérii: je to skutečně "back to basics", tedy "zpět k základům" - ovšem jen částečně. Tímto pravidlem se řídí jen lokální dění, opět tu máme různé nezbedné příšerky. Ovšem v globále naštěstí zůstalo vše při starém, postavy se psychicky vyvíjejí (čti trápí ;-) ) jedna radost, a celé vyznění je o dost drsnější (i některé z oněch příšerek, však příští týden bych chtěl něco napsat o 7x03, která je dokonalá) a ponuřejší než třeba druhá nebo třetí série.


 
Váš názor:
Jméno:
   
Komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; nesmysly budou mazány.
 
 
Naše ikona:

Buffy CZ


Spřízněné stránky:
 
Xena Fan CZ www.pevnost.cz Bunda Stránky - průvodce seriálem Ženatý se závazky Pruvodce serialem Dawsonuv svet My Dawsons Creek Page Friens Again Xena - Vojtovy stranky Ally McBeal Simpsonovi.Comics.Cz La Femme Nikita Sex And The City SeXena


Webhosting:

Domeny a WebHosting jiz od 100,-Kc
 
pages created 2001 by Molir (molir@yahoo.com) & Zbyrat (zbyrat@volny.cz)